Discovery Studio: Różnice pomiędzy wersjami

Z KdmWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
m
Linia 1: Linia 1:
<small>< [[Podręcznik użytkownika KDM]] < [[Oprogramowanie KDM]] < [[Oprogramowanie naukowe]] < [[Accelrys]] < Discovery Studio</small>
+
<small>< [[Podręcznik użytkownika KDM]] < [[Oprogramowanie KDM]] < [[Oprogramowanie naukowe]] < [[Biovia]] < Discovery Studio</small>
{{aplikacja|logo=[[Plik:Accelrys_logo.gif|133px]] |nazwa=Discovery Studio |serwer=[[Klaster kampusowy]] |wersja=3.5 |serwer2=Do samodzielnej instalacji |wersja21=3.5 |kontakt=}}
+
{{aplikacja|logo=[[Plik:Biovia-logo.png]] |nazwa=Discovery Studio |serwer=[[Klaster kampusowy]] |wersja=3.5 |serwer2=Do samodzielnej instalacji |wersja21=3.5 |kontakt=}}
'''Discovery Studio''' - oprogramowanie firmy [[Accelrys]]. Pakiet jest wykorzystywany do obliczeń w dziedzinach takich jak: chemia, biologia oraz innych naukach zaangażowanych w badanie małych cząstek, takich jak bioterapeutyki. Program umożliwia modelowanie i symulowanie takich cząstek.
+
'''Discovery Studio''' - oprogramowanie firmy [[Biovia]] (d. Accelrys). Pakiet jest wykorzystywany do obliczeń w dziedzinach takich jak: chemia, biologia oraz innych naukach zaangażowanych w badanie małych cząstek, takich jak bioterapeutyki. Program umożliwia modelowanie i symulowanie takich cząstek.
  
 
== Licencja ==
 
== Licencja ==
WCSS uczestniczy w licencji krajowej 2014/2015 koordynowanej przez ICM, w ramach której dostępne są wszystkie moduły pakietu Discovery Studio (zobacz: [[Accelrys]]).
+
WCSS uczestniczy w licencji krajowej 2014/2015 koordynowanej przez ICM, w ramach której dostępne są wszystkie moduły pakietu Discovery Studio (zobacz: [[Biovia]]).
  
 
=== Informacja o wykorzystaniu ===
 
=== Informacja o wykorzystaniu ===
Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczania w publikacjach informacji o wykorzystaniu krajowej licencji Accelrys.  
+
Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczania w publikacjach informacji o wykorzystaniu krajowej licencji Biovia (d. Accelrys).
  
 
{{Podziękowanie_WCSS}}
 
{{Podziękowanie_WCSS}}
Linia 23: Linia 23:
  
 
== Dokumentacja ==
 
== Dokumentacja ==
* [http://accelrys.com/products/discovery-studio/ Strona pakietu w serwisie Accelrys]
+
* [http://accelrys.com/products/discovery-studio/ Strona pakietu w serwisie Biovia]
 
* [http://accelrys.com/events/webinars/discovery-studio-31/ Webinaria z DS]
 
* [http://accelrys.com/events/webinars/discovery-studio-31/ Webinaria z DS]
* '''Tutorials''' - tutoriale dostępne on-line do każdego z modułów DS, z praktycznymi przykładami. Wymagają wcześniejszego założenia konta w portalu Accelrysa i zalogowania się na to konto.
+
* '''Tutorials''' - tutoriale dostępne on-line do każdego z modułów DS, z praktycznymi przykładami. Wymagają wcześniejszego założenia konta w portalu Biovia i zalogowania się na to konto.
  
  

Wersja z 11:23, 14 paź 2014

< Podręcznik użytkownika KDM < Oprogramowanie KDM < Oprogramowanie naukowe < Biovia < Discovery Studio

Discovery Studio
Biovia-logo.png
Serwer Wersja
Klaster kampusowy 3.5
Do samodzielnej instalacji 3.5
Kontakt
kdm@wcss.pl

Discovery Studio - oprogramowanie firmy Biovia (d. Accelrys). Pakiet jest wykorzystywany do obliczeń w dziedzinach takich jak: chemia, biologia oraz innych naukach zaangażowanych w badanie małych cząstek, takich jak bioterapeutyki. Program umożliwia modelowanie i symulowanie takich cząstek.

Licencja

WCSS uczestniczy w licencji krajowej 2014/2015 koordynowanej przez ICM, w ramach której dostępne są wszystkie moduły pakietu Discovery Studio (zobacz: Biovia).

Informacja o wykorzystaniu

Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczania w publikacjach informacji o wykorzystaniu krajowej licencji Biovia (d. Accelrys).

Wszelkie publikacje, (w tym prace doktorskie i dyplomowe) wykorzystujące wyniki obliczeń wykonanych na komputerach WCSS, powinny zawierać podziękowania postaci (odpowiednio do języka publikacji):

"Obliczenia wykonano na komputerach Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego (http://www.wcss.pl), grant obliczeniowy Nr ... "

"Calculations have been carried out in Wroclaw Centre for Networking and Supercomputing (http://www.wcss.pl), grant No. ..."

Uruchamianie aplikacji

Instalacja na swoim komputerze

Użytkownicy KDM mają możliwość zainstalowania i korzystania z pakietu na swoim komputerze. Aby uzyskać dostęp do licencji i wersji instalacyjnej oprogramowania należy zarejestrować się jako użytkownik KDM WCSS i przesłać informację o zapotrzebowaniu na dostęp do plików instalacyjnych na adres kdm @ wcss.pl.

Korzystanie z aplikacji wymaga aktywnego połączenia z VPN w WCSS (zobacz: korzystanie z VPN).

Obliczenia na infrastrukturze PLATON-U3

Na infrastrukturze PLATON-U3 (klaster kampusowy) dostępna jest pełna instalacja Discovery Studio (środowisko PP, klient DS, serwer DS) oraz dodatkowe biblioteki: PDB, Swiss-Pro, UniRef90 i NRDB. W celu skorzystania z aplikacji należy zarejestrować się jako użytkownik Platon-U3 w WCSS na stronie usługi (https://wcss.cloud.pionier.net.pl) i następnie założyć rezerwację na maszynę wirtualną z Discovery Studio. Po uzyskaniu dostępu do maszyny wirtualnej i uruchomieniu aplikacji można zlecać obliczenia.

Sposób zakładania rezerwacji i korzystania z aplikacji na klastrze kampusowym jest opisany na stronie infrastruktury PLATON U3.

Dokumentacja

  • Strona pakietu w serwisie Biovia
  • Webinaria z DS
  • Tutorials - tutoriale dostępne on-line do każdego z modułów DS, z praktycznymi przykładami. Wymagają wcześniejszego założenia konta w portalu Biovia i zalogowania się na to konto.