Lista dyskusyjna wcss-l: Różnice pomiędzy wersjami

Z KdmWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (1 wersja)
 
 
Linia 9: Linia 9:
 
===Archiwum listy===
 
===Archiwum listy===
  
Archiwalne wiadomości wysyłane na listę wcss-l można pobrać korzystając ze standardowych poleceń programu '''ezmlm''', który zarządza listą. Wystarczy wysłać pusty list na jeden z poniższych adresów:
+
Archiwalne wiadomości wysłane na listę wcss-l można pobrać korzystając ze standardowych poleceń programu '''ezmlm''', który zarządza listą. Wystarczy wysłać pusty list na jeden z poniższych adresów:
  
 
*wcss-l-get.12_45@info.wcss.wroc.pl
 
*wcss-l-get.12_45@info.wcss.wroc.pl

Aktualna wersja na dzień 13:38, 24 maj 2011

< Podręcznik użytkownika KDM

Lista dyskusyjna wcss-l przeznaczona jest dla użytkowników KDM WCSS.

Po otrzymaniu grantu obliczeniowego WCSS i założeniu konta na serwerach obliczeniowych użytkownik zapisywany jest na listę dyskusyjną wcss-l@info.wcss.wroc.pl.

Kierownik i administratorzy KDM wysyłają na listę informacje dotyczące użytkowania serwerów obliczeniowych oraz ważne informacje dotyczące reguł i zasad korzystania z KDM. Użytkownicy powiadamiani są o nowych serwerach i oprogramowaniu oddawanym im do wykorzystania.

Archiwum listy

Archiwalne wiadomości wysłane na listę wcss-l można pobrać korzystając ze standardowych poleceń programu ezmlm, który zarządza listą. Wystarczy wysłać pusty list na jeden z poniższych adresów:

  • wcss-l-get.12_45@info.wcss.wroc.pl
Chęć otrzymania kopii listów od nr 12 do 45 z archiwum. Jednym listem można otrzymać maksymalnie 100 listów.
  • wcss-l-index.123_456@info.wcss.wroc.pl
Chęć otrzymania tytułów listów od nr 123 do 456 z archiwum. Tytuły są wysyłane w paczkach po sto na jeden list. Można maksymalnie zamówić 2000 tytułów na jeden raz.
  • wcss-l-thread.12345@info.wcss.wroc.pl
Chęć otrzymania wszystkich kopii listów z tym samym tytułem jaki posiada list o numerze 12345.

Pobranie informacji o liście

Jeśli chcesz uzykać krótką notkę informacyjną o liście dyskusyjnej lub jej FAQ wystarczy wysłać pusty list pod jeden z następujących adresów:

  • wcss-l-info@info.wcss.wroc.pl
  • wcss-l-faq@info.wcss.wroc.pl

Zmiana adresu subskrybcji

Użytkownik, który chce zmienić adres subskrybcji powinien napisać e-mail do kierownika Zespołu Usług Obliczeniowych z adresu, na który ma bieżącą subskrybcję listy (jest to adres wpisany w karcie rejestracyjnej tego użytkownika) podając nowy adres subskrybcji.