TmoleX-J: Różnice pomiędzy wersjami

Z KdmWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "'''Tmolex''' jest graficznym interfejsem użytkownika (GUI) dla programu Turbomole, który wspiera prowadzenie eksperymentów kwantowo-chemicznych - począwszy od budowa...")
 
 
(Nie pokazano 7 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''Tmolex''' jest graficznym interfejsem użytkownika (GUI) dla programu Turbomole, który wspiera prowadzenie eksperymentów kwantowo-chemicznych - począwszy od budowania struktur analizowanych molekuł a skończywszy na wizualizacji uzyskanych wyników. Ze względu na możliwość tworzenia plików wejściowych do pakietu Turbomole (wybór bazy funkcyjnej, generowanie orbitali molekularnych oraz ich obsadzeń, wybór metody obliczeniowej) główną zaletą Tmolex jest znaczne ułatwienie korzystania z programu Turbomole. Wobec tego Tmolex może być cennym narzędziem dla zarówno dla początkujących jak i doświadczonych w dziedzinie chemii kwantowej użytkowników.
+
{{aplikacja|nazwa=Tmolex|logo=[[Plik:tmolex-6.png|250px]]|serwer=[[UI-GUI]] |wersja=3.4}}
 +
 
 +
'''TmoleX''' jest graficznym interfejsem użytkownika (GUI) dla programu Turbomole, który wspiera prowadzenie eksperymentów kwantowo-chemicznych - począwszy od budowania struktur analizowanych molekuł a skończywszy na wizualizacji uzyskanych wyników. Ze względu na możliwość tworzenia plików wejściowych do pakietu Turbomole (wybór bazy funkcyjnej, generowanie orbitali molekularnych oraz ich obsadzeń, wybór metody obliczeniowej) główną zaletą Tmolex jest znaczne ułatwienie korzystania z programu Turbomole. Wobec tego Tmolex może być cennym narzędziem zarówno dla początkujących jak i doświadczonych w dziedzinie chemii obliczeniowej użytkowników.
 +
 
 +
===Korzystanie w WCSS===
 +
W celu uruchomienia programu TmoleX należy wywołać polecenie:
 +
  TmoleX
 +
 
 +
 
 +
 
 +
===Dokumentacja===
 +
*[http://www.cosmologic.de/index.php?cosName=tmolex Strona domowa programu Tmolex]

Aktualna wersja na dzień 07:50, 3 cze 2014

Tmolex
tmolex-6.png
Serwer Wersja
UI-GUI 3.4
Kontakt
kdm@wcss.pl


TmoleX jest graficznym interfejsem użytkownika (GUI) dla programu Turbomole, który wspiera prowadzenie eksperymentów kwantowo-chemicznych - począwszy od budowania struktur analizowanych molekuł a skończywszy na wizualizacji uzyskanych wyników. Ze względu na możliwość tworzenia plików wejściowych do pakietu Turbomole (wybór bazy funkcyjnej, generowanie orbitali molekularnych oraz ich obsadzeń, wybór metody obliczeniowej) główną zaletą Tmolex jest znaczne ułatwienie korzystania z programu Turbomole. Wobec tego Tmolex może być cennym narzędziem zarówno dla początkujących jak i doświadczonych w dziedzinie chemii obliczeniowej użytkowników.

Korzystanie w WCSS

W celu uruchomienia programu TmoleX należy wywołać polecenie:

 TmoleX 


Dokumentacja