VMD-J: Różnice pomiędzy wersjami

Z KdmWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę " https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxha29obG1leXxneDo0MzMwYzUwMmIyODU5NDFk")
 
Linia 1: Linia 1:
 +
'''VMD''' (Visual Molecular Dynamics) jest  darmowym programem zaprojektowanym na potrzeby wizualizacji dynamiki i analizy biocząstek oraz układów biologicznych o rozbudowanej strukturze(kwasy nukleinowe, błony lipidowe, białka itp.). Program wyposażony jest w narzędzia do zaawansowanego zarządzania sposobem wizualizacji i renderowania biomolekuł w bardzo wysokiej jakości. VMD pozwala na tworzenie skomplikowanych animacji i analizę zachowań animowanych układów. Formaty plików obsługiwane przez program znaleźć można na stronie dystrybutora oprogramowania [http://www.ks.uiuc.edu/Research/vmd/plugins/molfile/ Wpierane formaty plików].
  
 
+
== Dokumentacja ==
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxha29obG1leXxneDo0MzMwYzUwMmIyODU5NDFk
+
*[http://www.ks.uiuc.edu/Research/vmd/ Strona domowa programu VMD]

Wersja z 11:17, 12 mar 2014

VMD (Visual Molecular Dynamics) jest darmowym programem zaprojektowanym na potrzeby wizualizacji dynamiki i analizy biocząstek oraz układów biologicznych o rozbudowanej strukturze(kwasy nukleinowe, błony lipidowe, białka itp.). Program wyposażony jest w narzędzia do zaawansowanego zarządzania sposobem wizualizacji i renderowania biomolekuł w bardzo wysokiej jakości. VMD pozwala na tworzenie skomplikowanych animacji i analizę zachowań animowanych układów. Formaty plików obsługiwane przez program znaleźć można na stronie dystrybutora oprogramowania Wpierane formaty plików.

Dokumentacja