Materials Studio: Różnice pomiędzy wersjami

Z KdmWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 70 wersji utworzonych przez 8 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
<small>< [[Podręcznik użytkownika KDM]] < [[Oprogramowanie KDM]] < [[Oprogramowanie naukowe]] < [[Accelrys]]</small>
+
<small>< [[Podręcznik użytkownika KDM]] < [[Oprogramowanie KDM]] < [[Oprogramowanie naukowe]] < [[Biovia]] < Materials Studio</small>
{{zasobytab|logo=|serwery=[[Leo]] wersja 4.4<br/>[[Nova]] wersja 5.0}}
+
{{uwaga2|Przed uruchomieniem aplikacji należy aktywować połączenie VPN z serwerem w WCSS (zobacz [[korzystanie z VPN]]). Połączenie VPN powinno pozostać aktywne przez cały czas korzystania z klienta.}}
'''Materials Studio''' - oprogramowanie chemiczne do modelowania molekularnego firmy [[Accelrys]]. Materials Studio to pełne środowisko do projektowania materiałów, pracujące w architekturze klient serwer. Użytkownik tworzy zadanie obliczeniowe na komputerze klienckim (swoim pececie pracującym pod Windows) i uruchamia obliczenia na komputerze serwera MS.
+
{{aplikacja|logo=[[Plik:Biovia-logo.png]] |nazwa=Materials Studio|serwer=[[Bem]] (+ Gateway)|wersja=8.0 | serwer2=[[Klaster kampusowy]] |wersja21=8.0 | serwer3=Do pobrania |wersja31=7.0 SP1, SP2 |kontakt=}}
 +
'''Materials Studio''' - oprogramowanie chemiczne do modelowania molekularnego firmy [[Biovia]] (dawniej Accelrys). Materials Studio to pełne środowisko do projektowania materiałów, pracujące w architekturze klient serwer. Użytkownik tworzy zadanie obliczeniowe na komputerze klienckim (swoim pececie pracującym pod Windows) i uruchamia obliczenia na komputerze z zainstalowanym serwerem MS (może to być ten sam komputer lub zdalny serwer z uruchomionym Gateway'em).
  
 
== Licencja ==
 
== Licencja ==
WCSS uczestniczy w licencji krajowej koordynowanej przez ICM. W ramach tej licencji w 2009/2010 r. dostępne są moduły:
+
Obecnie WCSS nie udostępnia licencji użytkownikom. Dopuszczalne jest zakupienie licencji przez użytkownika i udostępnianie jej na serwerze licencji WCSS (tylko uprawnionym osobom).
  
{|
+
=== Informacja o wykorzystaniu ===
|-valign="top"
+
Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczania w publikacjach informacji o wykorzystaniu krajowej licencji Biovia (d. Accelrys).
|
+
 
* MS Adsorption Locator
+
{{Podziękowanie_WCSS}}
* MS Amorphous Cell
 
* MS Blends
 
* MS CASTEP Interface
 
* MS CASTEP Parallel
 
* MS COMPASS Parallel
 
* MS Conformers
 
* MS Discover Parallel
 
* MS DMol3 Interface
 
* MS DMol3-Solid State Parallel
 
* MS Equilibria
 
* MS Forcite Plus
 
|
 
* MS Gaussian Interface
 
* MS GULP Interface
 
* MS GULP Parallel
 
* MS Mesocite
 
* MS MesoDyn
 
* MS MesoDyn Interface
 
* MS Motif
 
* MS Morphology
 
* MS NMR CASTEP Parallel
 
* MS ONETEP
 
* MS ONETEP Interface
 
* MS Polymorph Predictor
 
|
 
* MS Polymorph Predictor Interface
 
* MS QMERA
 
* MS QMERA Interface
 
* MS QSAR Plus
 
* MS Reflex Plus
 
* MS Reflex QPA
 
* MS Sorption
 
* MS Synthia
 
* MS VAMP
 
* MS VAMP Interface
 
* MS Visualizer
 
* MS X-Cell
 
|}
 
  
 
== Uruchamianie aplikacji ==
 
== Uruchamianie aplikacji ==
Użytkownik może korzystać z MS zainstalowanego na serwerach WCSS lub zainstalować ten pakiet na swoim komputerze. Aby uzyskać dostęp do oprogramowania i do licencji należy przesłać adres IP swojego komputera i aktualne dane kontaktowe pod adres Jerzy.Pankiewicz @ pwr.wroc.pl. Dla laptopa można podać dwa adresy IP - w pracy i w domu.  
+
Użytkownik może korzystać z MS zainstalowanego na serwerach WCSS lub zainstalować ten pakiet na swoim komputerze.  
 +
 
 +
Pakiet składa się z dwóch części: klienta i serwera. Klient jest dostępny na systemy Microsoft Windows, serwer na systemy Microsoft Windows i Unix.
 +
 
 +
Pliki instalacyjne aplikacji można pobrać z [[Serwer_FTP|serwera FTP]].
  
Pakiet składa się z dwóch części: klienta i serwera. Serwer jest dostępny na systemy Microsoft Windows i Unix, klient tylko na systemy Microsoft Windows.
+
Środowisko graficzne Materials Studio służące do wizualizacji i projektowania jest dostępne w postaci klienta na system Microsoft Windows. Klient ma możliwość współpracy z serwerem zainstalowanym lokalnie lub na innym komputerze w sieci.
  
=== Klient i obliczenia lokalne ===
+
Klient Materials Studio pozwala także na zapisanie plików wejściowych z danymi modelu tak, że po przekopiowaniu ich na serwer można niezależnie zlecić na nim obliczenia. Pozwala również skonfigurować połączenie ze zdalnym serwerem obliczeniowym i bezpośrednio z poziomu klienta zlecać na niego obliczenia.
Środowisko graficzne Materials Studio służące do wizualizacji i projektowania jest dostępne tylko w postaci klienta na system Microsoft Windows. MS pozwala na zapisanie plików wejściowych z danymi modelu tak, że po przekopiowaniu ich na serwer można niezależnie zlecić na nim obliczenia.
 
  
Można zainstalować razem z klientem również serwer w wersji na system Windows i pracować w MS w pełni lokalnie. Można również na swoim drugim komputerze w sieci lokalnej z systemem klasy Unix zainstalować serwer w wersji na Unixa. Są to opcje korzystne, jeśli użytkownik potrzebuje na bieżąco śledzić w interfejsie graficznym przebieg obliczeń.
+
Po zainstalowaniu oprogramowania należy:
 +
* skonfigurować w kliencie [[Konfiguracja klienta Materials Studio - serwer licencji|serwer licencji krajowej]],
 +
* skonfigurować w systemie [[Korzystanie z VPN|połączenie VPN]], żeby móc ze swojej stacji łączyć się z serwerem licencji. Połączenie VPN należy uruchamiać przed rozpoczęciem pracy z aplikacją. Połączenie VPN powinno pozostać aktywne przez cały czas korzystania z klienta.
  
=== Obliczenia zdalne ===
+
=== Obliczenia zdalne przez Gateway ===
WCSS udostępnia MS na [[Leo]] i klastrze [[Nova]] i na nich obydwu działa tzw. '''Gateway''', za pośrednictwem którego można zdalnie z poziomu interfejsu klienta zlecać obliczenia do wykonania na serwerach. Aby móc to robić należy pobrać oprogramowanie, zainstalować klienta na swoim komputerze i po uruchomieniu klienta utworzyć nowy projekt i wybrać z menu '''Tools''' polecenie '''Server console'''. Następnie w oknie '''Server console''' należy dodać nowy '''Gateway''' o parametrach:
+
WCSS udostępnia bramę Materials Studio na klastrze [[Bem]]. Dzięki temu można z poziomu interfejsu klienta zlecać obliczenia do wykonania na węzłach obliczeniowych. Wymagana jest do tego odpowiednia konfiguracja: z menu w kliencie Materials Studio należy wybrać '''Tools''', następnie '''Server console'''. W oknie '''Server console''' należy dodać nowy '''Gateway''' o parametrach:
  
  adres: '''leo.wcss.wroc.pl'''
+
  adres: '''bem.wcss.pl'''
 
  port: '''18888'''
 
  port: '''18888'''
 +
połączenie: HTTPS
 +
 +
Zobacz też szczegółowe instrukcje:
 +
* [[Konfiguracja klienta Materials Studio | '''Jak sprawdzić prawidłową konfigurację klienta?''']]
 +
* [[Konfiguracja klienta Materials Studio - serwer licencji | '''Jak wskazać serwer licencji?''']]
  
lub
+
Dla tak podłączonego serwera można obejrzeć listę dostępnych modułów.
 
adres: '''nova.wcss.wroc.pl'''
 
port: '''18888'''
 
połączenie: SSL
 
  
Dla każdego z tak podłączonych serwerów można obejrzeć listę dostępnych modułów. Ze względu na specyficzną architekturę [[Leo]], jest na nim dostępnych o wiele mniej modułów niż na klastrze [[Nova]].
+
Do korzystania z Gatewaya konieczne jest uzyskanie poświadczeń (nazwy użytkownika i hasła) - w tym celu należy skontaktować się z [[Kontakt|administratorami]] prosząc o założenie konta w Gatewayu.
  
Aby mieć możliwość zdalnego zlecania zadań na któryś z powyższych serwerów, trzeba uzyskać dostęp do danego Gatewey'a, czyli login i hasło (niezależny od loginu i hasła systemowego). Użytkowników zainteresowanych uzyskaniem dostępu prosimy o skontaktowanie się w tym celu z [[kontakt|administratorami]].
+
==== Status zadań ====
 +
Zadania zlecane przez Gateway trafiają do systemu kolejkowego PBS. Status zadań i ich historię można obserwować z poziomu klienta lub przez stronę [[https://bem.wcss.pl:18888|WWW]].
  
Zadania zlecane przez Gateway trafiają do systemu kolejkowego PBS, do kolejki wybranej przed zleceniem obliczeń.
+
==== Zmiana hasła w Gateway'u ====
 +
Użytkownik może samodzielnie zmienić swoje hasło do Gateway'a. Należy w tym celu:
 +
* wejść na stronę WWW:  https://bem.wcss.pl:18888
 +
* kliknąć w lewym menu pozycję "Password" i zalogować się dotychczasowym loginem i hasłem,
 +
* podać w formularzu stare i nowe hasło.
  
 
=== Obliczenia wsadowe ===
 
=== Obliczenia wsadowe ===
Obliczenia można zlecać także w trybie wsadowym. Pliki wejściowe można wcześniej zapisać z poziomu interfejsu klienta i, po przekopiowaniu na serwer w WCSS, zlecić obliczenia z wykorzystaniem poleceń (trzeba pamiętać o wstawieniu ich do jednej z kolejek PBS):
+
Obliczenia można zlecać także w trybie wsadowym. Po zapisaniu z poziomu interfejsu klienta plików wejściowych, przekopiowaniu ich a serwer w WCSS, można zlecić obliczenia z wykorzystaniem gotowych skryptów <code>sub-moduł</code> (istnieją tylko dla niektórych modułów MS) lub poleceń dostępnych w katalogu instalacji (trzeba pamiętać o wstawieniu ich do jednej z kolejek PBS).
 +
 
 +
;Gotowe skrypty
 +
W ścieżce <code>/usr/local/bin</code> znajdują się gotowe skrypty wstawiające do kolejek PBS obliczenia niektórych modułów MS:
 +
Uruchomienie skryptu bez podania argumentów wyświetli podpowiedź jak należy te argumenty specyfikować:
 +
 
 +
> sub-castep-8.0
 +
Usage: /usr/local/bin/sub-castep-8.0 [parameters] name1 [name2] [name3] [...]
 +
Parameters:
 +
-q queue (default - main)
 +
-n nodes (default - 1)
 +
-p cores (per node, default - 1)
 +
-m memory (per node, in MB, default - 2000)
 +
-w walltime (in hours, default - 504)
 +
-i "additional parameters ..."
 +
 
 +
'''Uwaga'''
 +
 
 +
Na klastrze Bem zadania należy zlecać do kolejki main. Jest to kolejka przekierowująca - na podstawie podanego limitu czasu (walltime) zadania będą przenoszone do odpowiednich kolejek (np. normal, infinity).
 +
 
 +
;Polecenia dostępne na klastrze [[Bem]]
 +
'''AmorphousCell''' /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/AmorphousCell/bin/RunAmorphousCell.sh
 +
'''CASTEP'''        /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/CASTEP/bin/RunCASTEP.sh
 +
'''DFTB+'''        /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/DFTB/bin/RunDFTB.sh
 +
'''DFTBpara'''      /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/DFTBpara/bin/RunDFTBpara.sh
 +
'''Dmol3'''        /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/DMol3/bin/RunDMol3.sh
 +
'''GULP'''          /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/GULP/bin/RunGULP.sh
 +
'''Kinetix'''      /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/Kinetix/bin/RunKinetix.sh
 +
'''MesoDyn'''      /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/MesoDyn/bin/RunMesoDyn.sh
 +
'''ONETEP'''        /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/ONETEP/bin/RunONETEP.sh
 +
'''QMERA'''        /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/QMERA/bin/RunQMERA.sh
 +
'''VAMP'''          /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/VAMP/bin/RunVAMP.sh
 +
 
 +
 
 +
;Przykład
 +
Obliczenia można uruchomić poleceniem (przykład dla modułu VAMP):
 +
 
 +
> /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/VAMP/bin/RunVAMP.sh -q main filename.input
 +
 
 +
gdzie:
 +
* <code>filename.input</code> to plik z danymi do obliczeń,
 +
* <code>-q main</code> to nazwa kolejki (należy podawać main)
 +
 
 +
'''Zobacz też''': [[CASTEP]]
  
'''AmorphousCell''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/AmorphousCell/bin/RunAmorphousCell.sh nazwa_pliku
+
=== Obliczenia na infrastrukturze PLATON-U3 ===
'''CASTEP''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/CASTEP/bin/RunCASTEP.sh
+
Na infrastrukturze PLATON-U3 ([[klaster kampusowy]]) dostępna jest pełna instalacja Materials Studio (klient i lokalny gateway). W celu skorzystania z aplikacji należy zarejestrować się jako użytkownik Platon-U3 w WCSS na stronie usługi (https://wcss.cloud.pionier.net.pl) i następnie założyć rezerwację na maszynę wirtualną z Materials Studio. Po uzyskaniu dostępu do maszyny wirtualnej i uruchomieniu aplikacji można zlecać obliczenia na maszynę wirtualną przez lokalny gateway lub na klaster [[Bem]] przez gateway bem.wcss.pl.
'''DFTB+''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/DFTB/bin/RunDFTB.sh
 
'''Discover''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/Discover/bin/RunDiscover.sh
 
'''Dmol3''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/DMol3/bin/RunDMol3.sh
 
'''DPD''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/DPD/bin/RunDPD.sh
 
'''Equilibria''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/Equilibria/bin/RunEquilibria.sh
 
'''GULP''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/GULP/bin/RunGULP.sh
 
'''Kinetixas''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/Kinetix/bin/RunKinetix.sh
 
'''MatServer''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/MatServer/bin/RunMatServer.sh
 
'''MesoDyn''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/MesoDyn/bin/RunMesoDyn.sh
 
'''Mesotek''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/Mesotek/bin/RunMesotek.sh
 
'''ONETEP''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/ONETEP/bin/RunONETEP.sh
 
'''QMERA''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/QMERA/bin/RunQMERA.sh
 
'''VAMP''' /usr/local/Accelrys/MaterialsStudio50/etc/VAMP/bin/RunVAMP.sh
 
  
 +
Sposób rezerwacji i korzystania z aplikacji na klastrze kampusowym jest opisany na stronie [https://wcss.cloud.pionier.net.pl/index.php?page=faq infrastruktury PLATON U3].
  
 
== Dokumentacja ==
 
== Dokumentacja ==
 
* Tutoriale dostępne są z poziomu aplikacji klienta.
 
* Tutoriale dostępne są z poziomu aplikacji klienta.
* [http://accelrys.com/products/materials-studio/ Strona pakietu w serwisie Accelrys]
+
* [http://accelrys.com/products/materials-studio/ Strona pakietu w serwisie Biovia]
 
 
  
{{accelrys}}
 
  
 +
{{biovia}}
  
 
{{oprogramowanie}}
 
{{oprogramowanie}}

Aktualna wersja na dzień 12:23, 15 paź 2021

< Podręcznik użytkownika KDM < Oprogramowanie KDM < Oprogramowanie naukowe < Biovia < Materials Studio

Materials Studio
Biovia-logo.png
Serwer Wersja
Bem (+ Gateway) 8.0
Klaster kampusowy 8.0
Do pobrania 7.0 SP1, SP2
Kontakt
kdm@wcss.pl

Materials Studio - oprogramowanie chemiczne do modelowania molekularnego firmy Biovia (dawniej Accelrys). Materials Studio to pełne środowisko do projektowania materiałów, pracujące w architekturze klient serwer. Użytkownik tworzy zadanie obliczeniowe na komputerze klienckim (swoim pececie pracującym pod Windows) i uruchamia obliczenia na komputerze z zainstalowanym serwerem MS (może to być ten sam komputer lub zdalny serwer z uruchomionym Gateway'em).

Licencja

Obecnie WCSS nie udostępnia licencji użytkownikom. Dopuszczalne jest zakupienie licencji przez użytkownika i udostępnianie jej na serwerze licencji WCSS (tylko uprawnionym osobom).

Informacja o wykorzystaniu

Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczania w publikacjach informacji o wykorzystaniu krajowej licencji Biovia (d. Accelrys).

Wszelkie publikacje, (w tym prace doktorskie i dyplomowe) wykorzystujące wyniki obliczeń wykonanych na komputerach WCSS, powinny zawierać podziękowania postaci (odpowiednio do języka publikacji):

"Obliczenia wykonano na komputerach Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego (http://www.wcss.pl), grant obliczeniowy Nr ... "

"Calculations have been carried out in Wroclaw Centre for Networking and Supercomputing (http://www.wcss.pl), grant No. ..."

Uruchamianie aplikacji

Użytkownik może korzystać z MS zainstalowanego na serwerach WCSS lub zainstalować ten pakiet na swoim komputerze.

Pakiet składa się z dwóch części: klienta i serwera. Klient jest dostępny na systemy Microsoft Windows, serwer na systemy Microsoft Windows i Unix.

Pliki instalacyjne aplikacji można pobrać z serwera FTP.

Środowisko graficzne Materials Studio służące do wizualizacji i projektowania jest dostępne w postaci klienta na system Microsoft Windows. Klient ma możliwość współpracy z serwerem zainstalowanym lokalnie lub na innym komputerze w sieci.

Klient Materials Studio pozwala także na zapisanie plików wejściowych z danymi modelu tak, że po przekopiowaniu ich na serwer można niezależnie zlecić na nim obliczenia. Pozwala również skonfigurować połączenie ze zdalnym serwerem obliczeniowym i bezpośrednio z poziomu klienta zlecać na niego obliczenia.

Po zainstalowaniu oprogramowania należy:

  • skonfigurować w kliencie serwer licencji krajowej,
  • skonfigurować w systemie połączenie VPN, żeby móc ze swojej stacji łączyć się z serwerem licencji. Połączenie VPN należy uruchamiać przed rozpoczęciem pracy z aplikacją. Połączenie VPN powinno pozostać aktywne przez cały czas korzystania z klienta.

Obliczenia zdalne przez Gateway

WCSS udostępnia bramę Materials Studio na klastrze Bem. Dzięki temu można z poziomu interfejsu klienta zlecać obliczenia do wykonania na węzłach obliczeniowych. Wymagana jest do tego odpowiednia konfiguracja: z menu w kliencie Materials Studio należy wybrać Tools, następnie Server console. W oknie Server console należy dodać nowy Gateway o parametrach:

adres: bem.wcss.pl
port: 18888
połączenie: HTTPS

Zobacz też szczegółowe instrukcje:

Dla tak podłączonego serwera można obejrzeć listę dostępnych modułów.

Do korzystania z Gatewaya konieczne jest uzyskanie poświadczeń (nazwy użytkownika i hasła) - w tym celu należy skontaktować się z administratorami prosząc o założenie konta w Gatewayu.

Status zadań

Zadania zlecane przez Gateway trafiają do systemu kolejkowego PBS. Status zadań i ich historię można obserwować z poziomu klienta lub przez stronę [[1]].

Zmiana hasła w Gateway'u

Użytkownik może samodzielnie zmienić swoje hasło do Gateway'a. Należy w tym celu:

  • wejść na stronę WWW: https://bem.wcss.pl:18888
  • kliknąć w lewym menu pozycję "Password" i zalogować się dotychczasowym loginem i hasłem,
  • podać w formularzu stare i nowe hasło.

Obliczenia wsadowe

Obliczenia można zlecać także w trybie wsadowym. Po zapisaniu z poziomu interfejsu klienta plików wejściowych, przekopiowaniu ich a serwer w WCSS, można zlecić obliczenia z wykorzystaniem gotowych skryptów sub-moduł (istnieją tylko dla niektórych modułów MS) lub poleceń dostępnych w katalogu instalacji (trzeba pamiętać o wstawieniu ich do jednej z kolejek PBS).

Gotowe skrypty

W ścieżce /usr/local/bin znajdują się gotowe skrypty wstawiające do kolejek PBS obliczenia niektórych modułów MS: Uruchomienie skryptu bez podania argumentów wyświetli podpowiedź jak należy te argumenty specyfikować:

> sub-castep-8.0
Usage: /usr/local/bin/sub-castep-8.0 [parameters] name1 [name2] [name3] [...]
Parameters:
-q queue (default - main)
-n nodes (default - 1)
-p cores (per node, default - 1)
-m memory (per node, in MB, default - 2000)
-w walltime (in hours, default - 504)
-i "additional parameters ..."

Uwaga

Na klastrze Bem zadania należy zlecać do kolejki main. Jest to kolejka przekierowująca - na podstawie podanego limitu czasu (walltime) zadania będą przenoszone do odpowiednich kolejek (np. normal, infinity).

Polecenia dostępne na klastrze Bem
AmorphousCell /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/AmorphousCell/bin/RunAmorphousCell.sh
CASTEP        /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/CASTEP/bin/RunCASTEP.sh
DFTB+         /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/DFTB/bin/RunDFTB.sh
DFTBpara      /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/DFTBpara/bin/RunDFTBpara.sh
Dmol3         /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/DMol3/bin/RunDMol3.sh
GULP          /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/GULP/bin/RunGULP.sh 
Kinetix       /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/Kinetix/bin/RunKinetix.sh 
MesoDyn       /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/MesoDyn/bin/RunMesoDyn.sh 
ONETEP        /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/ONETEP/bin/RunONETEP.sh 
QMERA         /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/QMERA/bin/RunQMERA.sh 
VAMP          /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/VAMP/bin/RunVAMP.sh


Przykład

Obliczenia można uruchomić poleceniem (przykład dla modułu VAMP):

> /home/biovia/MaterialsStudio8.0/etc/VAMP/bin/RunVAMP.sh -q main filename.input

gdzie:

  • filename.input to plik z danymi do obliczeń,
  • -q main to nazwa kolejki (należy podawać main)

Zobacz też: CASTEP

Obliczenia na infrastrukturze PLATON-U3

Na infrastrukturze PLATON-U3 (klaster kampusowy) dostępna jest pełna instalacja Materials Studio (klient i lokalny gateway). W celu skorzystania z aplikacji należy zarejestrować się jako użytkownik Platon-U3 w WCSS na stronie usługi (https://wcss.cloud.pionier.net.pl) i następnie założyć rezerwację na maszynę wirtualną z Materials Studio. Po uzyskaniu dostępu do maszyny wirtualnej i uruchomieniu aplikacji można zlecać obliczenia na maszynę wirtualną przez lokalny gateway lub na klaster Bem przez gateway bem.wcss.pl.

Sposób rezerwacji i korzystania z aplikacji na klastrze kampusowym jest opisany na stronie infrastruktury PLATON U3.

Dokumentacja