ANSYS CFD: Różnice pomiędzy wersjami

Z KdmWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
m
Linia 4: Linia 4:
  
 
== Licencja ==
 
== Licencja ==
W ramach licencji krajowej, koordynowanej przez ICM, WCSS udostępnia w 2015 r. licencje '''badawcze''': ''ANSYS Academic Multiphysics Campus'' (7 sztuk) i 10 licencji HPC. Licencja WCSS pozwala więc na uruchomienie maksymalnie '''7 zadań''' działających równocześnie, każde na maksymalnie 4 rdzenie z możliwością dodania do 10 rdzeni z puli HPC.
+
W ramach licencji krajowej, koordynowanej przez ICM, WCSS udostępnia w 2015 r. licencje '''badawcze''': ''ANSYS Academic Multiphysics Campus Solution'' (7 sztuk) i 10 licencji HPC. Licencja WCSS pozwala więc na uruchomienie maksymalnie '''7 zadań''' działających równocześnie, każde na maksymalnie 4 rdzenie z możliwością dodania do 10 rdzeni z puli HPC.
  
 
Pakiet v.13.0 na licencji '''edukacyjnej''' udostępniany jest także na infrastrukturze PLATON U3 ([[klaster kampusowy]]). Dostępnych jest '''25''' licencji.
 
Pakiet v.13.0 na licencji '''edukacyjnej''' udostępniany jest także na infrastrukturze PLATON U3 ([[klaster kampusowy]]). Dostępnych jest '''25''' licencji.

Wersja z 08:18, 10 wrz 2015

< Podręcznik użytkownika KDM < Oprogramowanie KDM < Oprogramowanie naukowe < ANSYS CFD

ANSYS CFD
Ansys logo.gif
Serwer Wersja
Supernova 16.2
15.0
14.5
13.0
Klaster kampusowy 14.5
13.0
Do pobrania 16.2.0
Pakiety
Fluent, CFX, Workbench 2, ICEM CFD, i inne
Kontakt
kdm@wcss.pl

ANSYS CFD - oprogramowanie firmy ANSYS przeznaczone do obliczeniowej mechaniki płynów, na które składa się solver Fluent, solver CFX, ICEM CFD i środowisko Workbench 2.

Licencja

W ramach licencji krajowej, koordynowanej przez ICM, WCSS udostępnia w 2015 r. licencje badawcze: ANSYS Academic Multiphysics Campus Solution (7 sztuk) i 10 licencji HPC. Licencja WCSS pozwala więc na uruchomienie maksymalnie 7 zadań działających równocześnie, każde na maksymalnie 4 rdzenie z możliwością dodania do 10 rdzeni z puli HPC.

Pakiet v.13.0 na licencji edukacyjnej udostępniany jest także na infrastrukturze PLATON U3 (klaster kampusowy). Dostępnych jest 25 licencji.

Korzystanie w WCSS

Pakiet programów ANSYS CFD jest zainstalowany na klastrach Bem i Supernova (wersja badawcza) oraz na klastrze kampusowym PLATON U3 (wersja edukacyjna i badawcza). Sposób ustawienia środowiska i uruchamiania wybranych modułów CFD opisany jest na stronach:

Wszelkie publikacje, (w tym prace doktorskie i dyplomowe) wykorzystujące wyniki obliczeń wykonanych na komputerach WCSS, powinny zawierać podziękowania postaci (odpowiednio do języka publikacji):

"Obliczenia wykonano na komputerach Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego (http://www.wcss.pl), grant obliczeniowy Nr ... "

"Calculations have been carried out in Wroclaw Centre for Networking and Supercomputing (http://www.wcss.pl), grant No. ..."

Instalacja na własnym komputerze

Istnieje możliwość zainstalowania Fluenta/CFX/ICEM CFD (wersja badawcza) na swoim komputerze w celu pracy nad przygotowywaniem modelów do dalszych obliczeń wsadowych. Należy w tej sprawie skontaktować się z administratorami.

Jeśli ta możliwość zostanie potwierdzona należy:

  • Pobrać ze wskazanego miejsca i zainstalować pakiet ANSYS na wybraną architekturę;
  • Nawiązać połączenie VPN z WCSS zgodnie z instrukcją;
  • Podczas instalacji podać w oknie konfiguracji licencji:
    • ANSYS Licensing Interconnect port number - 1734
    • ANSYS FLEXlm port number - 1723
    • serwer licencji - licenses2.icm.edu.pl

Połączenie z VPN WCSS powinno być każdorazowo nawiązywane przed i pozostawać aktywne podczas korzystania z aplikacji.

Dokumentacja